Poštovné zdarma z Číny – zkušenosti, recenze

Poštovné zdarma z Číny – zkušenosti, recenze

Čínských e-shopů se v posledních letech přibylo obrovské množství. Nové zákazníky lákají na extrémně nízké ceny a nepřebernou nabídku zboží. Na online spotřebitele se valí nové nabídky ze všech stran. Jaké čínské e-shopy jsou ty nejlepší? A na kterých čínských e-shopech neplatí za poštovné?

V české kotlině jsou velmi populární čínské e-shopy jako AliExpress, LightInTheBox, DHgate, a mnoho dalších. Nejvíce lidí nakupuje na AliExpressu, protože je považován za nejsolidnější čínský e-shop a nabízí obrovské množství produktů s dopravou zdarma a férovými podmínkami reklamace a vrácení peněz.

Proč je poštovné z Číny zdarma?

Ze dvou důvodů. Čínská vláda dotuje prodejcům poštovné až do výše 100 %. To umožňuje e-shopům exportovat obrovské množství objednávek s minimálními nebo dokonce žádnými náklady.

Druhým důvodem je hromadná rozesílka v kontejnerech. Dopravné se platí za každý naplněný kontejner. Celková cena je pak rozpočítána počtem balíčků, což mnohdy nenavýší cenu za zboží ani o celou korunu.

AliExpress.com

AliExpress nabízí obrovské množství nejrůznějšího zboží, které si může zákazník na internetu přát. Nabídka AliExpressu je téměř bezbřehá.

Od oblečení, přes doplňky a šperky, až po mobilní telefony a příslušenství. AliExpress zkrátka plní i ta nejtajnější přání a to v doslova korunových položkách.

Velmi levné zboží navíc není zatíženo poplatky za odeslání. Poštovné zdarma z Číny je velmi příjemným bonusem nakupování na AliExpressu. Obchod se tak řadí mezi nejlevnější čínské e-shopy vůbec. Z nabídky zboží lze uvést:

Na AliExpressu je možné zakoupit také nepravé značkové oblečení. I když to běžný internetový vyhledávač nezobrazí, cesty jak nakoupit fake značkové zboží, existují – zejména skrze tzv. skryté odkazy.

AliExpress je v České republice na prvních příčkách oblíbenosti. Pro levné nákupy a poštovné zdarma.

Kompletní nabídka AliExpressu je dostupná na tomto odkazu.

LightInTheBox.com

Obchod LightInTheBox je dalším z řady čínských e-shopů v češtině nabízejících free shipping. Jeho obchodní portfolio je velmi podobné AliExpressu, oblečením počínaje a drobnou elektronikou konče.

V e-shopu lze nakoupit šatstvo s velmi populárním 3D potiskem, nejrůznější vychytávky do kuchyně a také atraktivní příslušenství pro mobilní telefony. Všech barev a stylů.

lightinthebox logo
Originalita výrobků zaručuje obchodu LightInTheBox neustálý přísun zákazníků.

Svoji sekci mají rovněž svatební šaty a doplňky, což ocení nejedna budoucí nevěsta. Velký výběr jedinečného zboží je často pozitivně zmiňován v LightInTheBox recenzích.

MiniInTheBox.com

Menším bratrem LightInTheBox je e-shop MiniInTheBox. Obě online nákupní galerie jsou navzájem propojeny. Kromě obvyklého čínského oblečení a drobné elektroniky jsou na tomto e-shopu k sehnání i potřeby pro domácí mazlíčky, včetně hraček.

Na své si přijdou také dětští zákazníci s nepřeberným množstvím oblečků, hraček a sportovních pomůcek. Velké pré budou na MiniInTheBox mít milovníci veškerých světýlek a LED osvětlení.

Pro nákup takových produktů však není nutné volit zahraniční e-shopy. Svět svítidel a osvětlení LED od těch nejlepších značek může být ideální alternativou z českého trhu.

Velkým bratrem MiniInTheBox je LighInTheBox.

MiniInTheBox nabízí kromě dopravy zdarma velký výběr slevových kupónů, které ještě více zpříjemní levné nákupy z Číny.

BangGood.com

Dalším z řady globálních online prodejců založeným v Číně je BangGood.

Pro české zákazníky je výhodná možnost přeložit si web do svého jazyka pomocí automatického překladače z angličtiny. Vzniká tak prostor pro mnohem pohodlnější a rychlejší nákupy, jelikož ne všichni ovládají cizí jazyk. BangGood v češtině nákupy umožňuje i jim.

Na e-shopu Banggood lze nakoupit téměř cokoli. Široký záběr zboží, jaký je znám z ostatních čínských nákupních portálů nechybí ani zde. Z jednotlivých kategorií zaujmou například autodoplňky, vintage šaty nebo robotické hračky.

Krása a zdraví, domácnost a zahrada, moto doplňky, to vše BangGood nabízí.

Na recenzních webech existuje spousta hodnocení, ať už kladných či záporných. Mnozí si BangGood nemohou vynachválit, zatímco druzí ho označují za podvodný e-shop.

DHgate.com

DHgate plní nezastupitelnou úlohu mezi čínskými e-shopy. Nechybí na něm pomůcky pro úpravu a styling vlasů, počítačové hry a obligátní oblečení. Ačkoli nabízí dopravu zdarma, nevýhodou je nemožnost zasílat zboží z Číny na dobírku.

DHgate recenze se pyšní velmi vysokým kladným hodnocením. U zákazníků si obchod drží přední příčky ve spokojenosti a oblíbenosti. Rozhodně se řadí mezi nejlepší čínské e-shopy.

Na DHgate je spolehnutí, což dokazují početné pozitivní recenze.

Zajímavá je nabídka levných mobilů z Číny. Z pestré nabídky si vybere každý. Velmi oblíbené jsou nákupy obalů na telefony, které tu vyjdou na pár korun.

Gearbest.com

Obchod Gearbest se od ostatních čínských e-shopů liší tím, že nenabízí téměř žádné dámské oblečení či zboží. Je primárně zaměřen na muže a jejich potřeby a zájmy. Pro české zákazníky je k dispozici GearBest v češtině.

Na Gearbest recenzích nakupující kvitují zejména rychlé doručení objednávek, dobrý zákaznický servis a kvalitu zboží. Nevýhodou je naopak nutnost platit na Gearbest clo a DPH.

Čínský e-shop Gearbest nabízí zejména potřeby pro muže.

Z elektro nabídky na Gearbest se vyplatí zakoupit powerbanky nebo levné iPhony. Ani mobily do 1 000 Kč nejsou k zahození a najdou si své kupce. Kdo by váhal, co všechno na Gearbest nakoupit, pomůžou s výběrem Pokud si člověk není s nákupem jistý, může využít tipy na 10 nejlepších produktů z Gearbest.

Geekbuying.com

Obchod Geekbuying není neznámý žádnému fanouškovi elektroniky. E-shop se zaměřuje na veškeré elektronické vychytávky, například robotické vysavače. V nabídce nechybí ani stroje do posiloven typu běžící pásy.

Herní konzole tu mají své zastoupení, přestože samotné hry k dispozici nejsou. Kromě elektroniky jsou v nabídce omezeně i domácí potřeby či oblečení.

Elektronika, elektronika a zase elektronika. Na Geekbuying je nejširší výběr.

Leckoho potěší pravidelné výprodeje Geekbuying, na nichž lze sehnat zboží s až 50% slevou.

Nákupy z Číny i z pohodlí svého domova na druhé straně planety je oblíbenou kratochvílí čím dál více lidí. Největší plus skýtají nízké ceny a originalita zboží. Pro hraje také poštovné zdarma. Nevýhodou může být nižší kvalita.

Publikováno: 20. 03. 2021

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang