WhatWears – recenze, zkušenosti – podvod?

WhatWears – recenze, zkušenosti – podvod?

Nakupování na e-shopech je velmi výhodné, vždy s sebou však přináší určité riziko. Své zboží na internetu totiž nabízejí i podvodné obchody, které mohou zákazníka okrást o peníze a zboží nikdy neodeslat. Vždy je tedy vhodné si před objednávkou projít recenze na daný e-shop. Jaké jsou recenze na WhatWears? Je e-shop WhatWears podvod?

WhatWears je čínský e-shop s dámskou módou, který láká zákazníky především na nízké ceny a slevové akce. Své zboží nabízí od roku 2010, začínal spoluprací s velkými e-shopy – eBay, Amazon a Wish. Nyní své zboží prodává samostatně na vlastních webových stránkách.

S WhatWears slevovým kupónem „WW12“ lze získat slevu 12 % pro objednávky nad $40.

Uplatnit slevu na WhatWears je možné zde >

Sortiment internetového obchodu WhatWears je zaměřený na dámské oblečení a doplňky. Vybírat lze z následující nabídky zboží:

  • šaty a sukně
  • overaly
  • trička, košile a halenky
  • svetry, mikiny
  • kalhoty, džíny
  • legíny, šortky
  • plavky
  • spodní prádlo

WhatWears nabízí velmi výstřední módu plnou neotřelých vzorů, barev a střihů, které podtrhávají ženské křivky. Na e-shopu lze vybírat i dle kategorií novinky, slevy či nejprodávanější zboží, což ulehčuje orientaci na e-shopu.

E-shop WhatWears je velmi přehledný.

Nabídka tohoto internetového obchodu vypadá na první pohled skvěle. Jedná se o bezpečný e-shop? Jaké mají zkušenosti s WhatWears předchozí zákazníci?

WhatWears recenze

Většina WhatWears recenzí je bohužel negativní. Na portálu trustpilot.com hodnotilo pozitivně tento e-shop jen málo lidí, naopak stížností je tu požehnaně. Průměrné hodnocení na TrustPilot, portálu pro hodnocení e-shopů, dosahuje pouze 1,3 hvězdiček z 5.

Drtivá většina recení je negativní.

Nespokojení zákazníci často hovoří o tom, že na svou objednávku museli čekat několik týdnů až měsíců. A to i přesto, že e-shop slibuje rychlé odeslání objednávky. Při nákupech z Číny je právě termín dodání jedna z nejčastějších výtek.

Pokud by objednávky jen dorazily později, nebyl by to takový problém. Mnoho zákazníků však zmiňuje, že ani kvalita není příliš vysoká a často nesedí udávaná velikost oblečení.

Kvalita zboží na e-shopu LightInTheBox získala hodnocení 4 hvězdičky z 5.

Nakupovat na LightInTheBox je možné zde >

Někteří zákazníci mají i opačné zkušenosti s WhatWears. S kvalitou jsou spokojeni, stejně jako s termínem dodání. Dokonce proklamují, že na e-shopu rádi nakoupí znovu. Nicméně, takových recenzí není mnoho.

Mnohem lepší zkušenosti mají zákazníci s módními e-shopy NewChic, LightInTheBox nebo Zaful.cz.

Reklamace WhatWears – zkušenosti

Jak probíhá reklamace na WhatWears jistě zajímá každého zákazníka. Na stránkách e-shopu je uvedeno, že o reklamaci zboží může být požádáno do 30 dnů po doručení zásilky. A to v případě, že je zboží poškozené či nekvalitní.

Zkušenosti nakupujících s reklamací zboží z Číny na WhatWears však nejsou příliš příznivé. Zákazníci jsou s komunikací e-shopu velmi nespokojeni, někteří e-shop dokonce označují za podvod a radí ostatním, ať zde nikdy nenakupují.

Mezi zákazníky je velmi oblíbený e-shop AliExpress, na kterém probíhá reklamace bez problému.

Nakupovat na AliExpressu je možné zde >

Dle dostupných hodnocení WhatWears nevrácí plnou cenu za reklamované zboží, pouze nějaké drobné procento z hodnoty objednávky. Raději nabízí výměnu za jiný outfit. Další nepříjemností je, že si zákazník musí zaplatit poštovné do Číny.

Je WhatWears podvod?

Na otázku, zda e-shop WhatWears podvod nelze s jistotou odpovědět, jelikož někteří zákazníci své zboží obdrželi a jsou spokojeni. Dostupné negativní recenze a stížnosti jsou však ukázkou toho, že e-shop není příliš kvalitní.

Nefunguje reklamační proces, objednávky někdy nejsou doručeny a kvalita zboží je na hraně. Navíc není jisté, kde má e-shop své sídlo. Zřejmě se snaží prezentovat jako americký e-shop, své sklady má však umístěné v Číně.

Podvodné e-shopy jsou velkou hrozbou při nakupování na internetu. Zákazníkovi zboží někdy vůbec neodešlou a peníze si nechají. WhatWears mezi ně pravděpodobně nepatří, přesto je lepší se nákupu na tomto e-shopu vyhnout.

TIP: Módu také nabízí ověřený e-shop Wish. Jak je to s recenzemi na tento e-shop? Je Wish podvod?

Módní e-shopy s pozitivními recenzemi

Levné oblečení z Číny je na internetu velmi často vyhledávané zboží. Levné ceny však často znamenají nízkou kvalitu oblečení. Vždy je proto potřeba přečíst si recenze ostatních zákazníků a podle nich se rozhodovat o koupi.

Naštěstí existuje i několik čínských e-shopů s módou, které mají mnohem lepší recenze než WhatWears a nákup na nich je zcela bezpečný. Které to jsou?

Móda na AliExpressu

AliExpress je obchodní gigant, který prodává mimo oblečení, také elektroniku, příslušenství či kosmetiku. Mezi zákazníky je velmi oblíbený, převážně díky velkému výběru zboží, který činí až deset miliónů kusů.

Hodnocení jednotlivých módních kousků lze zobrazit přímo na AliExpressu.

Levné oblečení na AliExpressu prodávají různí prodejci, kvalita tedy vždy záleží na daném obchodníkovi. Proto se vyplatí přečíst si recenze zákazníků přímo u produktu a prohlédnout si dostupné fotografie.

Na e-shopu lze sehnat:

AliExpress patří mezi ověřené čínské e-shopy, a není třeba se obávat bezpečnosti platby, ani reklamace na AliExpressu, se kterou jsou zákazníci vesměs spokojeni.

AliExpress nyní navíc uzavřel smlouvu s Českou poštou o doručování zásilek do 10 dnů. Díky této smlouvě se také nebude platit DPH a clo na AliExpressu, jelikož budou zásilky odesílány z Belgie.

Móda na ChicMe

ChicMe je další čínský e-shop, jenž se zaměřuje převážně na dámské oblečení, boty či doplňky. Módní trendy z tohoto e-shopu jsou často nabízeny v zajímavých slevových nabídkách.

ChicMe je oblíbený pro své originální módní kousky.

Nevýhodou tohoto e-shopu je, že se zde nedá nakupovat v češtině. Vždy je však možné využít on-line překladače z angličtiny. Jinak je nákup na ChicMe jednoduchý a intuitivní.

Recenze na ChicMe nejsou vždy pozitivní. Na trustpilot.com však dosahuje průměrné hodnocení 3,5 hvězdiček z 5. Podobně hodnocený je i e-shop Bellelily.

Spousta zákazníků však nedá na ChicMe dopustit. Pro lepší kvalitu oblečení lze využít některé české e-shopy jako např. Different, Modivo či Zoot.

Móda na Zaful

Nabídka zboží na Zaful je plná krásných módních kousků a doplňků hlavně pro ženy. Na hodnotícím portálu SiteJabber dosahuje Zaful průměrného hodnocení 3,9 hvězdiček z 5.

Oblečení Zaful přináší velmi netradiční střihy.

Ne všechny Zaful recenze jsou příznivé, přesto se jedná o ověřený a bezpečný e-shop. Hodnocení jednotlivých produktů lze zobrazit přímo na e-shopu, společně s fotografiemi od zákazníků. Ty mohou být při nákupu velmi nápomocné.

Zaful navíc patří mezi čínské e-shopy v češtině, nakupování tedy ulehčuje přepnutí stránky do mateřského jazyka. Z nabídky Zaful jsou velmi oblíbené například Zaful plavky, Zaful mikiny či Zaful šaty. Móda tohoto e-shopu je neotřelá a zajímavá.

Móda na NewChic

NewChic je další e-shop zaměřující se na dámskou módu (a také boty z NewChic), který dosahuje poměrně vysoké spokojenosti mezi svými zákazníky. Na SiteJabber ho ohodnotili průměrně 4,4 hvězdičkami z 5. Za poslední rok bylo 87,5 % recenzí pozitivních.

Na NewChic lze sehnat jak výstřední módu, tak elegantní kousky.

Kvalita zboží je hodnocena průměrně, podobně jako u výše zmíněných e-shopů. Ne příliš dobrá kvalita zboží bývá právě na úkor velmi nízkých cen, na které čínské e-shopy lákají zákazníky.

Na druhou stranu mnoho nakupujících je s kvalitou módy z NewChic velmi spokojeno. Chválí si materiál a velikosti, které perfektně sedí.

Móda na LightInTheBox

LightInTheBox neprodává pouze oblečení, v jeho sortimentu je možné nalézt také bytové doplňky, hračky či příslušenství k elektronice. Móda je zde však nejvyhledávanějším zboží. Kvalita zboží z LightInTheBox byla ohodnocena 4 hvězdičkami z 5.

LightInTheBox má v nabídce krásné šaty.

Pozitivní recenze na LightInTheBox mluví také o velkému výběru oblečení. Čeští zákazníci, kteří sdílejí své zkušenosti v internetových diskuzích, jsou nespokojeni hlavně s platbou DPH a cla na LightInTheBox, velmi si však pochvalují nízké ceny.

Na e-shopu lze nakoupit oblečení pro ženy, muže i děti. Velmi oblíbenou položkou v nabídce jsou LightInTheBox šaty. Nechybí dokonce ani obuv, její nezávadnost je ale s otazníkem, proto je lepší nakupovat kvalitní obuv například na českém e-shopu eObuv.

Nakupovat nebo nenakupovat na WhatWears?

WhatWears sice nabízí spoustu zajímavých módních kousků za bezkonkurenční ceny, nicméně recenze na kvalitu zboží a komunikaci e-shopu jsou většinou velmi negativní. Občas se dokonce stane, že zásilka vůbec nedorazí a e-shop nijak nekomunikuje.

Pro nakupování oblečení z Číny je tedy lepší si vybrat jeden z výše zmíněných e-shopů, které mají mnohem pozitivnější ohlasy než WhatWears. Přesto je potřeba být opatrný a číst si recenze na jednotlivé produkty, protože oblečení z Číny nemusí být vždy kvalitní.

Publikováno: 20. 11. 2021

Štítky:

Jak nakupovatRecenzeSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang