MiniInTheBox – podvod? Je bezpečné zde nakupovat?

MiniInTheBox – podvod? Je bezpečné zde nakupovat?

MiniInTheBox je čínským e-shopem prodávajícím široký sortiment za velkoobchodní ceny. V nabídce nechybí elektronika, móda ani domácí potřeby. A k tomu všemu poskytuje přepnutí do češtiny a dopravu zdarma. Mnoho lidí však e-shop MiniInTheBox nezná, a tak nad nákupem váhají. Jak to tedy ve skutečnosti je? Je snad MiniInTheBox podvod? A co říkají o miniinthebox.com recenze?

Už z názvu lze poznat, že MiniInTheBox spadá pod známější a větší LightInTheBox. Svou rozmanitou nabídkou se podobá oblíbeným čínským e-shopům v češtině, jako je AliExpress, Wish a DHgate. V jeho katalogu se nachází:

  • elektronika a příslušenství
  • šperky a hodinky
  • hračky
  • potřeby pro domácí mazlíčky
  • móda
  • bytové vybavení
  • příslušenství k autům
  • kosmetika
  • a další

Obzvlášť oblíbenou položkou jsou MiniInTheBox šaty. Kompletní sortiment je k prohlédnutí na tomto odkazu.

Jednou věcí se MiniInTheBox od zmíněných čínských e-shopů zásadně liší. Výše uvedení giganti sdružují obrovské množství různých prodejců, kteří si kladou různé podmínky a disponují různým hodnocením.

MiniInTheBox je koncovým prodejcem svých produktů, a tak u všech platí stejné podmínky doručení a vrácení, stejná výše poštovného a tak dále. Stejně funguje například Banggood.

Při nakupování na mobilní aplikaci MiniInTheBox je možné získat slevový kupón na -10 % na celý nákup.
Zjistit více o slevě >

Bezpečnost nákupu na MiniInTheBox

Zda je bezpečné nakupovat zboží z Číny, je častou otázkou. V případě Miniinthebox.com se rozhodně nejedná podvodný e-shop. O tom se lze snadno přesvědčit už při první návštěvě jeho webu ověřením SSL certifikace v adresním řádku.

Miniinthebox.com disponuje platnou SSL certifikací.

Že se jedná o ověřený čínský e-shop však ještě nevypovídá nic o jeho spolehlivosti a o spokojenosti zákazníků. I když není MiniInTheBox podvod, jeho recenze jsou vesměs negativní a od nákupu na tomto e-shopu odrazují. Dohledat se dají na zahraničních recenzních portálech nebo na českých diskuzích o MiniInTheBox.

Hlavním úskalím, před kterým lidé varují, je nedoručování zboží. Velké množství zákazníků uvádí, že na svou zásilku čekají neúspěšně již dlouhé měsíce. Někteří neobdrželi ani žádné potvrzení objednávky. To by samo o sobě nemusel být takový problém, kdyby se k němu e-shop postavil čelem.

Na Miniinthebox.com je bohužel běžné, že zákazník skončí jak bez zboží, tak bez peněz. MiniInTheBox tuto skutečnosti neřeší a nesnaží se ji napravit.

MiniInTheBox nabízí rozmanitý sortiment, z něhož si vybere opravdu každý.
Vybírat z tisícovek produktů na Miniinthebox.com >

Na stížnosti svých zákazníků e-shop vůbec nereaguje. Ti se tak zcela bezvýsledně domáhají alespoň nějakého vysvětlení či omluvy. V takových případech může alespoň částečně pomoci možnost sledování zásilky z Číny.

Recenze MiniInTheBox zmiňují podobný problém i u reklamace zboží a u vrácení zboží. Reklamace zboží z Číny obecně bývá problematická, zde je její uskutečnění takřka nemožné. Ani v případech poškozeného zboží nebo požadavků na výměnu e-shop nespolupracuje a zákazníkům tak nezbývá nic jiného, než vystačit si s tím, co mají.

Ti šťastnější, kteří se své zásilky dočkají, také nebývají vždy spokojení. Není neobvyklé, že MiniInTheBox odešle nějaký naprosto jiný produkt, než si zákazník objednal.

Mezi hodnoceními jen těžko hledat takové, které vše na MiniInTheBox vychvaluje. Když se objeví někdo, komu dorazilo včas a v pořádku přesně to, co požadoval, nelíbí se mu pro změnu kvalita produktu. Ta je údajně velice bídná.

Trustpilot.com do celkového hodnocení počítá pouze aktuální recenze.

Alarmující jsou upozornění, že MiniInTheBox nezprostředkovává platby přes platební bránu, nýbrž žádá veškeré údaje o kartě přes pouhý formulář. Takový způsob platby rozhodně není bezpečný.

Platební brány zajišťují, že obchodník údaje o platební či kreditní kartě zákazníka nikdy neuvidí, pouze obdrží peníze. Podobně funguje služba PayPal, kterou MiniInTheBox podporuje.

K negativním recenzím se MiniInTheBox obvykle vyjadřuje a nabízí řešení. Lze se proto jen domnívat, zda jsou příspěvky o tom, že e-shop nekomunikuje, pravdivé. Vzhledem k jejich velkému množství je ale určitě zapotřebí brát tuto skutečnost v úvahu.

AliExpress je ověřeným čínských e-shopem se množstvím spokojených zákazníků.
Nakupovat raději na AliExpressu >

Hodnocení produktů na miniinthebox.com

Kromě recenzních portálů se lze o spokojenosti zákazníků mnohé dozvědět přímo na Miniinthebox.com. U všech položek se totiž nacházejí zákaznické recenze daného produktu. Stačí položku otevřít a sjet na stránce trochu níže.

Hodnocení produktů MiniInTheBox vypoví o daném výrobku mnoho.

Nakupující zde sdílí své osobní zkušenosti včetně autentických fotografií. Potenciální zájemce se díky nim dozví, jak zboží ve skutečnosti vypadá, zda odpovídá popisu na e-shopu, jestli funguje správně a mnoho dalšího. Někteří doplňují i názor na e-shop samotný. Této sekci se rozhodně vyplatí věnovat pozornost.

Podobné čínské e-shopy

Ačkoliv MiniInThebox patří mezi nejlevnější čínské e-shopy, nákup zde se nemusí vůbec vyplatit. Existuje řada alternativ, které taktéž poskytují velký výběr a nízké ceny. Jejich recenze ovšem na rozdíl od MiniInTheBox potvrzují spokojenost zákazníků a spolehlivost. Nakupující se s nimi tak nemusí obávat o své peníze.

AliExpress

AliExpress funguje jako online tržiště. Přes 100 milionů produktů zde totiž nabízí různí prodejci, které AliExpress sdružuje. Ti si stanovují vlastní obchodní podmínky. Je proto potřeba u každého produktu zvlášť věnovat pozornost výši poštovného, dodací lhůtě, reklamačnímu řádu apod.

AliExpress je mezi čínskými e-shopy absolutním lídrem.

Každý obchodník i každý produkt na AliExpressu disponuje hodnocením. AliExpress recenze obsahují osobní zkušenosti s nákupem i s reklamací na AliExpressu a také autentické fotografie výrobků. Zákazník se tak může rychle a snadno rozhodnout, zda danou objednávku uskutečnit. Obecně lze ale říct, že je Aliexpress bezpečný.

Jedním z důvodů, proč je AliExpress po celém světě tak oblíbený, je pohodlná AliExpress mobilní aplikace.

Wish

Portál Wish představuje největšího konkurenta pro AliExpress. Také láká na nízké ceny a široký sortiment nejrůznějších kategorií. Mezi oblíbené položky patří například Wish boty, Wish šaty nebo Wish hodinky.

Wish sdružuje obrovské množství různých prodejců, kteří si kladou odlišné obchodní podmínky.

Wish disponuje řadou nevýhod. Tou první je, že požaduje úhradu poštovného, což například o AliExpressu neplatí. Aby si člověk mohl web vůbec prohlédnout, musí se zaregistrovat nebo přihlásit přes Google či Facebook, a to i při užívání Wish aplikace. E-shop celkově není tak přehledný jako jeho konkurenti.

Stejně jako AliExpress Wish sdružuje velké množství prodejců. Je proto potřeba dávat pozor na různé obchodní podmínky, poštovné a dodací lhůty, které se u jednotlivých produktů liší. I Wish nabízí funkci hodnocení prodejců. Reklamace na Wish není v případě nespokojenosti nijak komplikovaná.

DHgate

E-shop DHgate se, co se cen a kategorií týče, podobá AliExpressu, celková nabídka je však nesrovnatelně skromnější. Prodává vše od levného oblečení z Číny, přes elektroniku, až po bytové doplňky. Také je založen na stejném principu, tedy že na něm působí různí prodejci.

DHgate nabízí široký výběr nejrůznějších produktů.

Z důvodu velkého množství obchodníků je na DHgate potřeba věnovat zvláštní pozornost jejich hodnocení, ale i obchodním podmínkám a poštovnému. Tyto údaje se u jednotlivých produktů liší.

DealExtreme

DealExtreme se specializuje na elektroniku a příslušenství, v menší míře ale nabízí i oblečení, kosmetiku či domácí potřeby. U každé položky se nachází osobní zkušenosti zákazníků včetně reálných fotografií.

DealExtreme se specializuje na prodej elektroniky a příslušenství.

S MiniInTheBox má DealExtreme společné to, že je koncovým prodejcem veškerého svého zboží. Na vše se tudíž vztahují stejné obchodní podmínky a není potřeba dávat si pozor na různé prodejce.

Zákazníci si DealExtreme chválí. Popisují ho jako spolehlivý obchod s kvalitním zbožím. Stejně jako u veškerých nákupů z Číny je i zde nutné počítat s delší dodací lhůtou, která obvykle činí několik týdnů.

Publikováno: 16. 11. 2021

Štítky:

RecenzeSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang