Zalando recenze – zkušenosti, vrácení zboží

Zalando recenze – zkušenosti, vrácení zboží

Zalando je německý internetový obchod s módou zaměřenou nejen na mileniály. V nabídce více než 1 900 světových značek mohou vybírat všechny věkové kategorie včetně dětí. Zalando zákazníka obleče doslova od hlavy až k patě včetně stylových doplňků. Na českém trhu působí Zalando teprve třetí rok. Jaké jsou zkušenosti českých zákazníků? Jaké má Zalando.cz recenze? Co je Zalando lounge a stojí za to se registrovat?

Zalando funguje už od roku 2008 a proniknul na trh v 17 zemích, čeští zákazníci tedy rozhodně nemusí mít obavy, že se jedná o mladou nestabilní společnost. Spolehlivost dokládají pozitivní osobní zkušenosti, které má se značkou Zalando řada českých zákazníků.

Široký výběr originální módy najdete na českém e-shopu Woox.cz. Woox nabízí slevu 50 % na vše s kódem woox50.
Využít slevový kupón Woox >

Proč nakupovat na Zalando

Zalando nezapře německou „pünktlich“ povahu. Stránky obchodu jsou intuitivní, přehledné, rychlé a bez nadbytečných efektů, které by nákup ztěžovaly. Celý nákupní proces je propracovaný do detailu tak, aby měl zákazník neustálý přehled, a to od potvrzení objednávky až po její obdržení. 

Zalando, to je móda, sport, obuv, doplňky a mnohem víc.

Zalando se zaměřuje na módu pro všechny věkové kategorie. Mimo jiné nabízí Zalando i módu pro těhotné a nadměrné velikosti. Nabídka je opravdu široká, e-shop nabízí zboží světově proslulých značek jako je Hugo Boss, Ralph Lauren nebo Armani. Stejně se dá na Zalando nakoupit i za pár set korun. Například s privátní značkou Zalando Essentials

V nabídce Zalando nechybí ani obuv. Další oblíbení čeští internetoví prodejci obuvi jsou Footshop.cz, eObuv, Spartoo a Botovo. Kdo se spokojí s nižší kvalitou, může zkusit boty z AliExpressu nebo boty z Wish.

Více o nabídce a nakupování na e-shopu Zalando.cz zodpoví tento článek.

Jaké má Zalando e-shop recenze?

Stejně jako je tomu u Answear recenzí a u dalších podobných prodejců, i recenze na Zalando jsou obvykle velice pozitivní. Většina českých zákazníků je se Zalando spokojená a píše kladná hodnocení. Pozitivní recenze Zalando převládají na všech webech zaměřených na hodnocení zákazníků.

Veškerá doprava je na Zalando zdarma. Zdarma je i vrácení nevyhovujícího zboží.

Nejvíce pozitivních hodnocení získává Zalando za dopravu zdarma. Zdarma je také vrácení nevyhovujícího zboží, což do jisté míry kompenzuje absenci kamenných poboček v České republice. Zkušenosti zákazníků Zalando s vrácením zboží a peněz jsou obvykle dobré.

Hodnocení Zalando na Arecenze.cz

Arecenzer.cz podnikl test největších e-shopů s oblečením na českém trhu. Hodnoceny byly webové stránky e-shopů, nákup a doručení, vrácení zboží a peněz. Celkové hodnocení Zalando bylo v tomto testu 82,3 % a tím získal celkové 6. místo.

Doprava zdarm a možnost vrácení zboží zdarma jsou největší klady podle recenzetů na Arecenze.cz.

Mezi všemi hodnocenými e-shopy se nejlépe umístil e-shop Zoot. V tomto článku lze zjistit víc nakupování na e-shopu Zoot.cz.

Podobný styl nabízí e-shop Zoot, při nákupu nad 300 Kč je doprava na Zoot zdarma.
Nakupovat na Zoot.cz >

Zalando e-shop – recenze

Test Arecenze.cz pozitivně hodnotí především přehlednost a uživatelskou příjemnost webu e-shopu Zalando. Chválu si zaslouží způsob filtrování podle velikosti, značky, ceny a barvy.

Filtrace je v horní části stránky, zaškrtávat lze i několik parametrů za sebou, aniž by se stránka neustále znovu načítala, což je nešvar některých nejen českých e-shopů. I na telefonu se web ovládá dobře a nakoupit se dá velmi snadno i bez počítače.

Oblečení focené na postavě pomůže zákazníkovi odhadnout, jestli vybraný kousek sedne.

Kladem jsou náhledy produktů focené přímo na postavě, v popisku nechybí výška a velikost modelky. Při výběru velikosti se dá řídit podle průvodce, ve kterém je převodník velikostí, míry a návod na měření.

Hodnocení webu Zalando dosáhlo na Arecenzer.cz 9,3 bodů z deseti.

Zalando – hodnocení nákupu a doručení

Slabým místem nákupu na Zalando může být doprava. Na rozdíl od jiných e-shopů totiž Zalando umožňuje dodání pouze přepravní společností, odpadá tedy možnost vyzkoušení. Výhodou je naopak bezplatná doprava, která vám může ušetřit pěkných pár desítek korun.

Katalog Zalando je velice nápaditý, firma vybírá originální modely a modelky a nebojí se focení v zajímavých exteriérech.

Platit se dá platební kartou, přes PayPal, bankovním převodem i na dobírku. Rychlost doručení zboží bývá 3 – 8 dní, nezřídka je však zboží doručeno dříve. Rychlostí se tak Zalando řadí k velmi dobrému standardu. Hodnocení nákupu a doručení u obchodu Zalando na Arecenzer.cz je 7,4 bodů z deseti.

Zalando hodnocení na Recenzer.cz

Web Recenzer.cz dává obchodu Zalando hodnocení 8,5 bodů z 10, sami zákazníci pak Zalando.cz přidávají 9 bodů z 10. Velice dobré recenze má kvalita zboží Zalando a sedící velikosti.

Pozitivní hodnocení zákazníka Zalando na webu Recenzer.cz

Zákaznící nejlépe hodnotí rychlost doručení, široký sortiment a dopravu zdarma. Zápory vidí autoři Zalando.cz recenze v absenci kamenné prodejny, složitějším způsobu vrácení zboží a nutnosti registrace při nákupu.

Recenze Zalando na Heureka.cz

Největší nákupní portál a srovnávač cen na českém internetu Heureka.cz zatím nenabízí žádná hodnocení a recenze e-shopu Zalando.

Pozitivní hodnocení zákazníků na Recenzer.cz.

V budoucnu se pravděpodobně recenze Zalando objeví i na Heureka.cz a uživatelé tak budou mít přehled o hodnocení Zalando od ověřených zákazníků.

TIP: Skvělými recenzemi od ověřených zákazníků se na Heureka.cz pyšní například e-shop s módou kosmetikou a šperky Vivantis.cz nebo zlatnictví Klenota. Naopak negativně hodnotí zákazníci čínský e-shop v recenzích Vova.

Zkušenosti se Zalando na internetových diskuzích

Dotazy na bezpečnost a zkušenosti s nákupem na Zalando se často objevují v internetových diskuzích. Pravděpodobně proto, že e-shop Zalando.cz působí na našem trhu teprve několik let.

Diskutující, kteří obchod Zalando využívají, posílají dál své zkušenosti. Obvykle jde o pozitivní hodnocení a nákup na Zalando je doporučován i v diskuzích.

Negativní zkušenosti se týkají delšího čekání na zboží. V minulosti to bylo i 2 týdny, dnes už zboží obvykle dorazí do 10 dní.

V diskuzním fóru na Vinted.cz jsou zákazníci Zalando s nákupem a servisem spokojeni.

V některých diskuzích je Zalando srovnáváno s podobným e-shopem About You. V těchto srovnáních a hodnocení vychází e-shop Zalando lépe.

TIP: Světoznámou a velmi oblíbenou značkou módy pro pány i dámy Gant, spojnice americké ležérnosti a evropské elegance. Nakupovat lze na Gant.cz.

Negativní zkušenosti a hodnocení Zalando

Negativních hodnocení v souvislosti s e-shopem Zalando není mnoho. Zákazníci nejčastěji kritizují nemožnost osobního převzetí a vyzkoušení zboží. Zalando nemá v České republice kamenné prodejny a pobočky. Zboží je tedy možné obdržet jen prostřednictvím dopravce.

Zákazníci si občas stěžují ma komplikované vrácení zboží. K odeslání je třeba přes webové stránky dopravní služby vytvořit štítek, zároveň je v návodu na vrácení zmíněný čárový kód, který by měl být ke zboží přiložený, někdy však chybí. Návod na webových stránkách Zalando.cz se trochu liší od instrukcí, které zákazník dostane se zásilkou.

Na vrácení peněz se obvykle čeká 10 dní. To je zhruba střední lhůta na vrácení peněz, jiné e-shopy to zvládnou i za dva dny, některým to ovšem naopak trvá až tři týdny.

Velké množství negativních ohlasů se objevuje i v recenzích Boutiquefeel.

Několik recenzí hodnotí negativně nutnost registrace při nákupu na e-shopu Zalando.cz, takové hodnocení se ovšem objevuje minimálně. Většina zákazníků v registraci na Zalando očividně nevidí problém.

Co je Zalando Lounge a jaké má recenze?

Zalando Lounge je outlet projekt, který tým Zalando vytvořil v roce 2019. Jde o e-shop s nabídkou prémiových značek, mezi nimi je například Gant, Levis, Gucci, Versace nebo Diesel. Špičkové světové značky prodává Zalando Lounge s velmi výraznou slevou, avšak časově omezenými nabídkami. Slevy se pohybují až do výše 75%.

Zalando Lounge nabízí prestižní světové značky za bezkonkurenční ceny. Slevy se pohybují až do 75%.

Zalando Lounge funguje pouze v podobě aplikace do mobilních telefonů. Členství v tomto klubu je bezplatné, nicméně je možné pouze pro registrované zákazníky e-shopu Zalando.cz.

Jaké má Zalando Lounge recenze? V Německu a Rakousku se Zalando Lounge setkalo u zákazníků s velkým úspěchem. Proto rozšířili svůj koncept do dalších zemí včetně České republiky. Za tímto online obchodem stojí německá společnost Zalando SE.

Zalando Lounge nabízí každý den nové akční nabídky na značky jako je Levi’s, Nike, Guess, Michael Kors a další.

TIP: Možností, jak ušetřit při nákupu v e-shopu, je služba cashback. Zákazník po nákupu na e-shopech užívajících tuto slevu získá určitou část peněz zpět. Takto funguje například portál Tipli.cz. Při nákupu na Zalando Lounge lze získat zpět 3,5 % z každého nákupu.

Zalando – shrnutí recenzí a zkušeností

Zalando je velmi ambiciózní firma, která se snaží vyhovět specifickým požadavkům každé konkrétní země, ve které prodává. Tak je tomu i v České republice, které vyšla vstříc možností platby dobírkou, a také mimořádnými 75% slevami.

Recenze Zalando Lounge na Tipli.cz jsou 100% pozitivní.

Nevýhodou obchodu by mohla být absence kamenných prodejen, kvůli které není možné si oblečení a obuv před zakoupením vyzkoušet. Zalando ji však kompenzuje dopravou zdarma a možností bezplatného vrácení zboží do 30 dnů od jeho obdržení. Bezproblémové a bezplatné je i vrácení zboží About You.

Obrovskou výhodou e-shopu je zcela bezplatná doprava a dostupnost módních značek, které jsou u nás jinak k sehnání jen stěží (například Topshop, Vagabond nebo Monki). Dalším velkým plusem je přehlednost internetových stránek obchodu a velmi intuitivní ovládání s podrobnými vysvětlivkami.

Celkově lze nakupování na e-shopu Zalando bezesporu doporučit.

Publikováno: 08. 03. 2021

Štítky:

Recenze

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang