Zoot recenze – zkušenosti a hodnocení

Zoot recenze – zkušenosti a hodnocení

Zoot patří k nejznámějších českým e-shopům zaměřujících se na oblečení a módu obecně. Ve své nabídce čítá přes 300 celosvětových značek a mezi svými zákazníky je oblíben například pro Výdejny radosti, ve kterých si lze zboží vyzkoušet a bezplatně vrátit. Jsou recenze na Zoot pozitivní? Jedná se o spolehlivý obchod?

Jak již bylo řečeno, Zoot je český e-shop, který se na tuzemském trhu pohybuje již několik let. Za dobu své existence si vybudoval poměrně zvučné jméno. V nabídce Zootu lze najít téměř vše – od doplňků až po kabáty.

Jak na tento e-shop nahlížejí zákazníci? Zoot zkušenosti jsou napříč hodnotícími servery různorodé a pro účel této recenze na Zoot byly vybrány hned 4 hodnotící servery v čele s Heurekou.

Za registraci na Zoot zákazník získá 20% slevu na další nákup.

Uplatnit slevu na Zoot.cz >

Nabídka na Zoot.cz

Ti, kteří se Zoot nemají doposud žádné zkušenosti, mohou získat určité povědomí o e-shopu skrze jeho nabídku. Jedná se klasický módní e-shop, kterých na českém trhu operuje hned celá řada.

S podobnou nabídkou se zákazníci mohou setkat například u Freshlabels, v e-shopech 50style, Urban Store, eObuv a v neposlední řadě i Footshop, bavíme-li se o botách.

Mezi nejoblíbenější položky patří na Zoot šaty. Ve svém sortimentu jich obchod čítá více jak 2500, svůj oblíbený kousek si zde tak najde dozajista každý. Boty Zoot rovněž nabízí, a to tenisky, sandály, pantofle, polobotky, kotníkové i zimní boty.

Co se již zmíněných doplňků týče, zákazníci zde najdou například kravaty, hodinky, šperky, čepice, rukavice a v neposlední řadě také roušky, které se za uplynulý rok dostaly do sortimentu většiny obchodů.

Na e-shopu Zoot nechybí značky jako Tommy Hilfiger, Gant, Lacoste, Nike, Vans, Gap a nespočet dalších. Pokud chce zákazník nakoupit některou z více prémiových značek, které jsou zákonitě dražší, může vytipovat Zoot slevy a výprodeje, se kterými se lze na e-shopu často setkat.

Slevy a výprodeje mohou představovat nenásilný způsob, jak ušetřit na výdajích. Na Zootu však lze nakoupit i celou řadu výrobků za opravdu levné ceny, tudíž se nákup nemusí nikterak prodražit.

Levné kusy oblečení však často nemusí dosahovat požadované kvality, o čemž pojednávají i některé Zoot zkušenosti napříč recenzemi. O tom, jakého hodnocení Zoot dosahuje, bude pojednáváno v článku dále.

Nabídka na Zootu čítá přes 300 značek z celého světa.

E-shop Zoot – recenze

Dalo by se říci, že recenze obchodu Zoot jsou jakési dva protipóly. Na jedné straně dochází k naprosté spokojenosti s nákupem, případnou výměnou zboží či vrácení peněz, kdežto v polovině jiných případů se jedná o nepříjemnou nákupní zkušenost.

Na srovnávači Heureka.cz obchod nemá zavedenou tamní službu ,,Ověřeno zákazníky“, tudíž recenze zde mohou vkládat i recenzenti, kteří nejsou na tomto webu ověření. To samozřejmě může mít určitý vliv na celkové hodnocení Zoot.

Recenze obchodu Zoot zažívaly pozitivní období převážně na počátku své existence, kdy se na českém trhu nepohybovalo tolik dalších hráčů. Za uplynulou dobu došlo i k obměně sortimentu, což mohlo sehrát roli i v celkovém vnímání dosavadních zákazníků.

Zoot recenze na Heurece čte a snaží se na ně také reagovat, což značí fakt, že obchodu na svých klientech opravdu záleží. Pro to, abychom dokázali e-shop zhodnotit, je vhodné vyzdvihnout některé body, které bývají v rámci Zoot recenzí nejčastěji zmíňovány.

Dopravu zdarma zákazník získá při zaplaceném nákupu již od 1 199 Kč.

Nakupovat na Zoot.cz >

Zákaznický servis

Jak již bylo uvedeno, zákaznický servis reaguje poměrně rychle. V rámci recenzí se lze setkat i se zkušenostmi, které tvrdí opak, nicméně obchod na tyto negativní recenze reaguje a snaží se o jejich nápravu.

Recenze na Zoot nabývají negativního rázu převážně na Heurece. Pokud si člověk vyhledá hodnocení i na jiných webech, zkušenosti mohou vypadat odlišně.

Například na cashback portálu Tipli, jenž hodnocení obchodů umožňuje také, si obchod vysloužil plné hodnocení v podobě 5 hvězdiček. Je však zapotřebí definovat, že hodnocení zde nefigurují ve velkém počtu.

Napříč recenzemi bývá zákaznický servis často skloňován. Ačkoliv v minulosti se jednalo spíše o negativní recenze, za několik měsíců zpátky obchod reaguje mnohdy obratem, tudíž lze veškeré nejasnosti vyřešit co nejdříve.

Recenze Zoot uživatelů na cashback portálu Tipli.cz.

Vrácení peněz

Proces vrácení peněz bývá rovněž často uváděnou položkou. Recenze obchodu Zoot zmiňují převážně problém s nedodržením slibovaného termínu vrácení. Zákazník by měl po vrácení nechtěného zboží na sklad své peníze obdržet nejdéle do 10 dnů.

Větší část recenzí uvádí, že peníze přichází často až po uplynutí 2 týdnů či více. Jednotlivé Zoot zkušenosti jsou samozřejmě odlišné, přesto v tomto případě převažují spíše ty negativní.

Na druhé straně obchod nabízí vrácení zboží až do 60 dnů od nákupu, což u většiny obchodů nebývá zvykem. I po uplynutí zákonem stanovené čtrnáctidenní lhůty, a to až do zmíněných 60 dnů, lze peníze obdržet zpět formou kreditů, které nadále slouží jako slevový kupón.

Momentálně lze ve výprodeji na Zoot nakoupit zboží až s 80% slevou.

Nakoupit se slevou na Zoot.cz >

Výdejny radosti

Právě tato položka zajišťuje obchodu popularitu a Výdejny radosti určitě patří mezi často zmiňovaná pozitiva, na která lze při nákupu na e-shopu narazit. V rámci České republiky disponuje obchod několika desítkami těchto výdejen zboží, které zákazníkům mohou ušetřit drahocenný čas.

Výdejny radosti slouží jako místa, na která si lze zboží nechat zaslat, následně vyzkoušet a v případě, že zákazníkovi oblečení nesedí, může ho zde rovněž zdarma vrátit a Zoot se již o proces vrácení kompletně postará.

Jedná se o aspekt nákupu, který značně obchod popularizoval a recenze Zoot výdejen jsou z valné většiny opravdu pozitivní.

Obchod momentálně nabízí vyzkoušení zaslaného zboží v několika desítkách otevřených prodejnách, jejichž konkrétní adresy lze najít na webové stránce Zoot.cz.

Zoot končí s vlastními výdejnami, přesto zákazníci o tato specifická výdejní místa nepřijdou. Obchod buduje síť partnerských prodejen, kterých bude až 150. Ty budou fungovat naprosto totožně, jako tomu bylo u Výdejen radosti.

Orientační mapa výdejen, ve kterých lze zboží bezplatně vyzkoušet a vrátit.

Slevové akce

Zoot hodnocení zlepšuje i díky svým slevovým akcím. Mnohdy se jedná o skutečně levné výrobky, které na jiných internetových obchodech, mimo čínské e-shopy, zkrátka najít nelze. Temnou stranou těchto výprodejů však může být i zvyšování cen.

Několik zákazníků napříč recenzemi e-shopu Zoot uvedlo fakt, že obchod v rámci slev některé kusy oblečení zdražil, tudíž se nadále nejednalo o výhodný nákup. V několika případech dokonce oblečení dosáhlo větší ceny než před slevou.

Jedná se o podobnou situaci, která může být viděna v rámci triků supermarketů, přesto se jedná o ojedinělé případy. Výprodeje na Zoot.cz patří k oblíbeným slevovým akcím a tento aspekt nákupu je vnímán veskrze pozitivně.

Obchod na svých stránkách dokonce zavedl celou kategorii ,,Slevy“, ve kterých lze nakupit zboží s enormními slevami.

Jarní výprodeje čekají za dveřmi, na Zoot.cz však výprodeje trvají po celý rok.

Koupit šaty na Zoot již od 299 Kč >

Platba na Zootu

Zoot pro uhrazení objednávky nabízí standardní metody, s jakými se lze setkat kdekoliv jinde. Liší se pouze způsobem, jakým bylo zboží objednáno.

Nabízené platební meotdy:

  • hotově či kartou na Výdejně radosti
  • online platební kartou
  • bankovním převodem
  • na dobírku
  • Twisto

V poslední době celá řada tuzemských e-shopů přistupuje na tzv. odloženou splatnost, kterou nabízí právě zmíněná společnost Twisto. Tato služba je poskytována zdarma a na zaplacení objednávky má člověk až 14 dní, zboží si tak lze bezproblémově vyzkoušet i doma, a to bez placení.

Na Tipli.cz lze najít platné slevové kódy i cashback na každý nákup.

Získat slevové kódy >

Zoot – doprava a vrácení zboží

Obchod pro své zákazníky nabízí hned několik způsobů dopravy. Recenze na Zoot mnohokrát skloňovaly delší dobu dodání skrze Českou poštu, avšak i samotný Zoot doporučuje svým zákazníkům využít služeb jiných dopravců.

Mezi ty se řadí Zásilkovna a PPL, přičemž rychlost doručení přes tyto přepravní společnosti bývá zmiňována veskrze pozitivně.

Při placené objednávce nad 1199 Kč lze získat dopravu zdarma a obchod se zaručuje zboží doručit nejdéle do 3 pracovních dní. Následující tabulka uvádí ceny jednotlivých dopravců:

Dopravní společnostCena za dopravu
Zásilkovna29 Kč
PPL69 Kč
Česká pošta69 Kč

Zoot vrácení zboží umožňuje až do 60 dnů od provedení objednávky. Po uplynutí čtrnáctidenní lhůty pro vrácení zákazník za své zboží obdrží peníze zpět, kdežto v rozmezí od 15. do 60. dne od nákupu získá své peníze pouze formou tzv. kreditů.

Ty lze následně v plné hodnotě využít jako slevu na další nákup. Prodloužená doba vrácení zboží se řadí mezi plusy, které Zoot recenze zmiňují. Přes Zásilkovnu lze navíc celý proces uskutečnit zdarma.

E-shop Zoot.cz momentálně nabízí slevy na šaty a halenky, které je tak možné koupit již od 299 Kč.

Celkové hodnocení Zoot

Ačkoliv se lze setkat jak s velkým počtem pozitivních, tak negativních recenzí, jedná se o spolehlivý český e-shop. Nákup je vždy vhodné otestovat na vlastní kůži, jelikož vrácení zboží i peněz zde není žádný problém, i když se může lehce opozdit.

Zoot se svými zákazníky komunikuje a naskytnuté problémy s nákupem tak lze řešit prakticky ihned. Většina negativních recenzí pochází ze serveru Heureka – ač je největší, Zoot zde nedisponuje funkcí ,,Ověřeno zákazníky“, tudíž své poznatky mohou přidávat i neověření uživatelé.

Negativním aspektem pro zákazníky může být i to, že Zoot zavřel své vlastní pobočky. Koncept Výdejen radosti tak končí – nahradí je síť partnerských obchodů.

Pro účel Zoot recenze bylo využito i dalších serverů, kupříkladu ARecenze, Modio nebo Tipli. O Zootu se již hodně namluvilo, přesto však stále patří mezi špičku módního odvětví na tuzemském trhu.

Rozmanitý výběr, velké množství značek, rychlost dodání, časté slevové akce, to vše hraje ve prospěch obchodu. Negativní recenze e-shopu Zoot naopak zmiňují nedodržení lhůty na vrácení peněz i zboží. Stejný problém mají také zákazníci v recenzích Floryday. Zákaznici se však zcela jistě nemusí obávat, že by o své peníze přišli.

U každého e-shopu se lze setkat jak s pozitivním, tak negativním hodnocením, Zoot zkušenosti napříč weby však promlouvají ve prospěch obchodu a zákazníci by si měli vždy utvořit dojem hodnocením několika serverů a pročtením názorů vícero recenzentů.

Publikováno: 23. 02. 2021

Štítky:

Recenze

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang