eBay sledování zásilek – jak sledovat zásilku?

eBay sledování zásilek – jak sledovat zásilku?

eBay je známým internetovým obchodem, který svým zákazníkům poskytuje širokou škálu různorodého sortimentu. Zákazník zde může nakoupit spotřební elektroniku, značkové oblečení, ale i méně tradiční zboží jako je umění a další sběratelské předměty. Jak probíhá eBay sledování zásilky? Je vůbec možné sledování zásilek na eBay?

V současnosti už je vcelku běžné, že přepravci nabízejí možnost sledování zásilky. Ať už se jedná o společnosti DPD, PPL či DHL, zákazník si může vybrat, jak svou zásilku bude sledovat. Co ale sledování zásilek eBay? Poskytuje tento internetový obchod takovou možnost?

Využijte dopravu zdarma u tisíců produktů. Zboží s poštou zdarma lze snadno zobrazit pomocí kolonky „Free International Shipping“.

Nakupovat na eBay s dopravou zdarma >

Jak probíhá sledování zásilek na eBay?

Průběh objednávky je možné sledovat v My eBay, Summary nebo Purchase History. Pokud prodejce používá některou z přepravních služeb, která se dá sledovat, bude zákazník moci zobrazit informace o přepravci i aktuální polohu objednávky.

Pokud položka nebyla odeslána se sledováním, zákazník uvidí jen očekávané datum dodání zásilky. Pokud prodejce používá sledovatelnou službu, zákazník uvidí trekovací číslo položky jako odkaz vedle daného zboží.

Přejít na sledování eBay zásilky zde >

Pokud prodejce používá sledovatelnou službu, ale zákazník přesto nevidí trekovací číslo, bude možná prodejce muset nahrát informace o sledování. Zákazník může prodejce kontaktovat a požádat ho o přidání těchto informací. Na podobném principu funguje sledování zásilek například při nákupu na Amazonu.

U levných zásilek prodejci většinou trekovací číslo neuvádí. Je to opět z výše uvedených důvodů – pravděpodobně zboží zaslali službou, která trekování zásilek neumožňuje. Občas tato informace o možnosti sledování bývá uvedena u popisu zboží.

Sledování zásilek na eBay je možné pomocí tohoto odkazu.

Průběh objednávky je možné sledovat můžete v my eBay, Purchase history nebo Summary.
Průběh objednávky je možné sledovat můžete v my eBay, Purchase history nebo Summary.

Co je to eBay?

Teď už víme, že sledování zásilek ze zahraničí na eBay je poměrně jednoduché. Co ovšem vůbec eBay je? Jedná se internetové tržiště, které se svým konceptem velmi podobá českému e-shopu Aukro. Jak na Aukru, tak na eBayi nalezneme širokou škálou různorodého sortimentu. Co je v eBay nabídce?

eBay zahrnuje i čínské prodejce. Je tedy možné, že se zákazník bude muset podívat na to, jak funguje clo a DPH z Číny. U čínských prodejců je třeba dát si pozor na kvalitu zboží, jinak hrozí reklamace zboží z Číny, která nemusí být příjemným zážitkem.

Co se cla a DPH na eBay týče, zatím platí, že pokud zákazník nakoupí do 22 eur, nemusí za zásilku platit DPH ani clo. To se ale od nového roku změní, kdy osvobození od cla a DPH u zásilek z Číny skončí.

Zákazník může kontaktovat prodejce a požádat jej o informace o sledování zásilky. Kontaktovat prodejce a sledovat svou zásilku zde >

Jak funguje eBay?

eBay je vcelku lehce ovladatelná stránka, kde je možné vytvořit si vlastní účet a poté pohodlně nakupovat. Registrace na eBay je zcela zdarma. Nevýhodou je, že eBay v češtině zatím neexistuje. Pro překlad stránek a nakupování v češtině je tedy nutné využít překladač z angličtiny.

Německy mluvící zákazníci mohou využít eBay.de. Na této německé mutaci eBay je k nalezení klasický výběr zboží, ale i méně tradiční zboží jako lístky na koncerty či lodě. Jakými způsoby se dá eBay využít? Co může člověk jako uživatel eBay dělat?

Právě aukce jsou na eBay tolik populární. Zákazník zde totiž může vydražit zboží za velmi lákavé ceny. Jak za zakoupené zboží zaplatit? Existují dva hlavní způsoby platby na eBay. Jedná se o platbu kartou a platbu přes PayPal. Podpora této služby ukazuje, že se jedná o seriózní stránku a ne podvodný e-shop.

Kdyby zákazníkovi náhodou nepřišla zásilka anebo by s ní zákazník nebyl spokojený, může také zažádat o vrácení peněz z eBay. Je možné také zažádat o zaslání nové zásilky, ovšem volba vrácení peněz bývá jistější a rychlejší.

Publikováno: 12. 09. 2021

Štítky:

Sledování zásilek

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang