AliExpress diskuze, nákupy

AliExpress diskuze, nákupy

AliExpress patří mezi nejznámější internetové obchody. Zákazníci zde najdou téměř vše od běžného zboží až po specifické vychytávky. Jako skoro každý e-shop, i AliExpress je předmětem mnoha debat a diskuzí. Vyplatí se nákup na AliExpressu? Je AliExpress bezpečný? Tento článek přiblíží nejčastější dotazy z diskuzí ohledně AliExpressu.

AliExpress patří mezi populární čínské e-shopy. Svou nabídkou zboží skutečně ohromí – zákazníci na něm najdou přes neuvěřitelných 100 milionů produktů. Spravování AliExpressu má na starosti další čínský velikán, Alibaba. Oba e-shopy se kromě velkého výběru mohou chlubit i nízkými cenami.

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

AliExpress je možné si představit jako obrovské internetové tržiště. Toto tržiště zastřešuje celou řadu menších prodejců z celé Asie. Co se vyplatí koupit na AliExpressu? Dle mnohých téměř všechno. Nejčastěji nakupované zboží na těchto obchodech bývají menší drobnosti, popř. levné oblečení.

Větší a dražší zásilky se zákazníkům často nevyplatí, protože se na ně vztahuje clo a DPH z Číny. Ceny za zboží jsou však celkově poměrně nízké, a proto jsou nákupy z Číny mezi českými zákazníky tolik populární. Projít si širokou nabídku AliExpress a prohlédnout si ceny zboží je možné pomocí tohoto odkazu.

Nákup na AliExpress – diskuze

Diskuze na nákup na AliExpressu jsou plné různorodých názorů na to, zda se nákup na tomto e-shopu vyplatí. Mnohým zákazníkům učarují nízké ceny a více neřeší. Další zákazníci i přes nízké ceny preferují spíše české e-shopy. Jiní označují AliExpress za podvodníky a nákup zde rozhodně nedoporučují.

Názory na AliExpress bývají různorodé, jedno je však jasné. O podvodný e-shop se nejedná. Naopak, AliExpress patří mezi ověřené čínské e-hopy. Na otázku, zda je AliExpress bezpečný, je jasnou odpovědí ano. Je však třeba být si vědom rizik, které jsou s nízkými cenami spojené, a dle tohoto vědomí i nakupovat.

Je proto velmi důležité číst recenze na AliExpressu a špatně hodnocené produkty raději nekupovat. Je také třeba pojistit se nákupem pouze od dobře hodnocených prodejců. Reklamace na AliExpressu je v krajním případě sice možná, občas se však nemusí jednat o velmi příjemnou záležitost.

Názory na AliExpress bývají různorodé, jedno je však jasné. O podvodný e-shop se nejedná.

Diskuze Nákup na AliExpressu – výhody a rizika nákupu na AliExpress

AliExpress diskuze jsou dobrým pomocníkem k tomu, aby si zákazník vytvořil vlastní obrázek o daném e-shopu. Recenze bývají individuální – každý chválí nebo kritizuje něco jiného a nakonec v tom může být pořádný chaos. To se samozřejmě týká nejen AliExpressu, ale i dalších e-shopů.

Nejlepší je proto vzít do ruky tužku a papír a podle diskuzí si sepsat výhody a rizika nákupu na daném e-shopu. Následující část článku zákazníkům prozradí, jak je na tom AliExpress. Jaké jsou výhody a rizika nákupu na AliExpressu?

Výhody nákupu na AliExpressu jsou dle diskuzí následující:

Rizika a nevýhody nákupu na AliExpressu jsou dle diskuzí následující:

Diskuze samozřejmě vyzdvihují fakt, že ceny na AliExpressu jsou opravdu nízké. Na druhou stranu, s tím se bohužel může pojit i horší kvalita zboží. Zákazníci by s tím měli počítat a připravit se i na to, že zakoupený produkt nemusí dlouho vydržet. Někdy však zboží překvapí a zákazník se z něj může těšit i dlouhá léta.

AliExpress nabídka zboží čítá přes neuvěřitelných 100 milionů produktů.
Prohlédnout si nabídku zboží zde >

AliExpress diskuze – rady a tipy pro nákup na AliExpressu

Někteří zákazníci přirovnávají nakupování na AliExpressu k eBay. eBay také sdružuje mnoho prodejců na jedné platformě. Na obou obchodech záleží do určité míry na prodejci, jak bude nákup úspěšný. Pokud zákazník nakoupí u dobře hodnoceného prodejce, vše proběhne hladce.

Pokud zboží z AliExpressu nedorazilo ve stanovené dodací lhůtě či nedorazí vůbec, zákazníci radí otevřít spor. Spor má být otevřený do té doby, než zákazník nedostane své peníze zpět. Lidé na fórech radí držet se tohoto pravidla, aby zákazník zajistil, že se mu peníze opravdu vrátí.

Na diskuzích se často řeší i platba na AliExpressu. Nejčastějším a v podstatě jediným způsobem, jak bezpečně platit na AliExpressu, je platba kartou. Kromě toho se dá platit i bankovním převodem nebo internetovou peněženkou.

Předmětem diskuze je často také doprava na AliExpress. Způsob dopravy vždy záleží na konkrétním prodejci. Mezi často nabízené způsoby dopravy na AliExpress patří DHL, UPS, China Post Registered Air Mail, EMS a další. Je vždy dobré myslet na to, že levnější způsoby dopravy obvykle trvají o dost déle.

Diskuze AliExpress oblečení a doplňky

Co se dá na AliExpressu nakoupit? Levné oblečení z Číny bývá často tím nejpopulárnějším druhem zboží, které si zákazníci z AliExpressu objednávají. Na tomto e-shopu je možné najít jak značkové zboží AliExpress, tak fake značkové oblečení.

Kdo chce udělat mnoho parády za málo peněz si tu tak přijde na své. Pozor ovšem, aby zákazník omylem nekoupil padělek ve snaze koupit pravé značkové oblečení. Pokud však zákazník specificky cílí na padělané značky, měl by využít skrytých odkazů na AliExpressu.

Jaké další zboží může zákazník nakoupit v sekci oblečení, doplňků a módy celkově?

S oblečením z AliExpressu je to podobné, jako na dalších čínských e-shopech. Jedná se o tzv. fast fashion, ceny tedy budou poměrně nízké, tomu však bude odpovídat i kvalita. Může se stát, že materiál nebude dostatečně kvalitní, bude se trhat a rychleji se sepere. Pozor také na velikosti, které neodpovídají evropskému číslování.

Levné oblečení z Číny bývá často tím nejpopulárnějším druhem zboží, které si zákazníci z AliExpressu objednávají.
Levné oblečení z Číny bývá často tím nejpopulárnějším druhem zboží, které si zákazníci z AliExpressu objednávají.

Diskuze Aliexpress boty často řeší jako separátní téma. AliExpress totiž boty nabízí v opravdu široké škále, které zákazníci těžko odolají. S botami je to však složitější než s ostatním oblečením. Pokud totiž boty nesedí, tak opravdu nesedí, a nic se s tím již nenadělá. Zde se proto opravdu vyplatí zvážit svou koupi.

Pokud se zákazník rozhodne boty na AliExpressu nakoupit, měl by se stále držet pravidla čtení recenzí a hodnocení. Zákazník by se neměl spokojit s hodnocením prodejce, které je nižší než 98 %. Jedině tak může zákazník zajistit svou maximální spokojenost se zásilkou.

S AliExpress slevovým kódem ALIEXX344 mají zákazníci možnost získat slevu $4 na celý sortiment.
Využít AliExpress slevový kód zde >

Diskuze AliExpress elektronika, hračky a další zboží

Kromě levného oblečení je na AliExpressu i mnoho dalšího zboží. Jedná se například o elektroniku, hračky a různé další vychytávky. Co dalšího může zákazník na AliExpressu nakoupit?

AliExpress diskuze řeší i nákup elektroniky. Nejvíce řešené jsou mobily z AliExpressu. Zde jsou názory značně individuální – někdo s nákupem neměl problém, jiný by zde mobil již nenakoupil. Jedním z hlavním problémů je i to, že mobil může být zadržen na celním řízení.

Diskuze radí nakupovat jen a pouze od ověřených prodejců s vysokým hodnocením a dlouhodobou historií. Elektroniku se vyplatí nakupovat od prodejce GoldWay Hong Kong, který lze momentálně považovat za jednoho z nejspolehlivějších obchodníků s elektronikou.

Je také možné využít některých alternativ, jako je např. CooliCool nebo Geekbuying, které mají sklady v Evropě. Výběr z těchto skladů nebývá tak velký, na druhou stranu však odpadají starosti se clem a DPH. Prohlédnout si nabídku elektroniky na AliExpressu je možné pomocí tohoto odkazu.

Diskuze radí nakupovat jen a pouze od ověřených prodejců s vysokým hodnocením a dlouhodobou historií – např. GoldWay Hong Kong.
Diskuze radí nakupovat jen a pouze od ověřených prodejců s vysokým hodnocením a dlouhodobou historií – např. GoldWay Hong Kong.

Co se hraček týče, opět se může jednat o loterii. Hračky a různé blbůstky však často nestojí tolik, jako elektronika. Je tak jednodušší se smířit s tím, když se hračka dříve rozpadne. Někteří zákazníci však přidávají reálné fotografie hraček poté, co je obdrží. To tak potenciálním zákazníkům může pomoci ve výběru.

AliExpress do prodeje zařadil celou řadu roušek, ústenek a respirátorů.
Objednat roušky levně zde >

AliExpress koronavirus diskuze

AliExpress a koronavirus diskuze jsou plné zákazníků strachující se o své zásilky. Hned v úvodu je dobré poznamenat, že zásilky z Číny koronavirus nepřenáší. V tomto ohledu se tak lidé nemusí strachovat. Podle ministerstva zdravotnictví totiž virus mimo lidské tělo přežije jen několik hodin. Doručit balíčky z Číny však trvá mnohem déle.

AliExpress slevový kupón 15BONUS nabízí slevu $15 při nákupu nad $120.
Využít slevový kód 15BONUS zde >

Reálnější hrozbou je skutečnost, že se zásilky vlivem koronavirové pandemie zpozdí. Dodací lhůta se může protáhnout, protože jsou dopravci velmi vytížení. To se však netýká jen AliExpressu, ale i dalších zahraničních a českých e-shopů. Více je možné přečíst si v článku Zásilky z Číny a koronavirus.

V souvislosti s koronavirem AliExpress zařadil do prodeje celou řadu roušek a ústenek. V nabídce jsou klasické roušky, nano roušky pro děti, ústenky a nechybí ani dezinfekce na ruce. Zákazníci si tak mohou nakoupit zásoby a vyzbrojit se proti koronaviru. Začít nakupovat na AliExpressu je možné zde.

Publikováno: 27. 11. 2021

Štítky:

RecenzeSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang